PokemonEternal
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaZaloguj

Share
 

 Stara Pasieka

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorWiadomość
Raven

Raven

Liczba postów : 690

Stara Pasieka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Stara Pasieka   Stara Pasieka - Page 4 Icon_minitimeSob Sty 03, 2015 7:54 pm

Podchodzę do dziewczynki i pytam co się stało.
Powrót do góry Go down
Shi

Shi

Male Liczba postów : 372
Wiek : 28

Stara Pasieka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Stara Pasieka   Stara Pasieka - Page 4 Icon_minitimeSob Sty 03, 2015 7:59 pm

Shi nie bardzo wiedział o co tutaj chodzi, w końcu nigdy nie ubrałby się w takie wdzianko, do którego po kilku krokach jednak zdążył się przyzwyczaić, nie czując się wyobcowany, bowiem wszyscy takie nosili. Pierwsza reakcja chłopaka odnosząca się do zaistniałej sytuacji wydawała się mu iluzją, więc momentalnie zareagował słowem, mrucząc pod nosem:
- Genjutsu? - Parafrazując motyw iluzji zapożyczony ze słynnego anime, po czym sam sobie przyznał, że to raczej efekt tego zapachu, który tkwił mu w nozdrzach i będzie przez dłuższy czas. Mężczyzna nigdy nie brał narkotyków, a przynajmniej nie pamiętał by takowe brał, ale wywołane halucynacje, zwłaszcza, że był w pełni świadomy, dalej go zastanawiały. Widok dziewczynki usadowionej na niekończącej się ścieżce jak ze snu, od razu wzbudził w nim kontrowersje. Miał jakieś wewnętrzne poczucie, że nie należy się tam zbliżać i po prostu poczekać za plecami innych, co wówczas się stanie. Poszedł więc kilka kroków do przodu, zbliżając się na metr do siedzącej na drodze, po czym stanął w tłumie, czekając na jej reakcję. Zza pleców dodał:
- Widziałaś może jakiegoś pająka? - Zapytał, korzystając z okazji.
Powrót do góry Go down
Dziomek

Dziomek

Male Liczba postów : 1850
Wiek : 102

Stara Pasieka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Stara Pasieka   Stara Pasieka - Page 4 Icon_minitimeSob Sty 03, 2015 7:59 pm

Dziwne rzeczy sie tutaj działy,wiec postanowiłem czegoś sie dowiedziec,czyli podszedłem do dziewczynki.
Powrót do góry Go down
Morfina

Morfina

Female Liczba postów : 470
Wiek : 30
Skąd : Wolne Miasto - Gdańsk

Stara Pasieka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Stara Pasieka   Stara Pasieka - Page 4 Icon_minitimeSob Sty 03, 2015 8:00 pm

Dziewczyna rozejrzała się wokół. Nagła zmiana scenerii nie przypadła jej do gustu, tak samo jak inne ubranie. Jedynym plusem sytuacji było to, że jest ciepło i słonecznie, co ułatwiało wędrówkę. Niestety nie rozumiała jak możliwa była nagła zmiana otoczenia i zastanawiała się, czy to nie jest po prostu zwykła iluzja. Lisek szczeknął, i zwrócił uwagę Nemfi na widniejącą w oddali postać dziewczynki. Pomimo pogodnej aury, przeszył ją dreszcz. - Trzymajmy się razem - szepnęła mimochodem do Freya i Ravena, kierując się naprzód.
Powrót do góry Go down
Frey



Liczba postów : 75

Stara Pasieka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Stara Pasieka   Stara Pasieka - Page 4 Icon_minitimeSob Sty 03, 2015 8:02 pm

No nic, nie za bardzo podobała mi się kolorystyka ubrań, ale sprawdziłem jeszcze tylko czy posiadam dalej pokeballe, bo z reszty rzeczy zostałem najwyraźniej obrobiony, albo mam po prostu jakieś haluny. Nie pozostawało chyba nic innego jak iść naprzód, bo wracać się chyba już nie można.
Powrót do góry Go down
Matt



Male Liczba postów : 983
Wiek : 26

Stara Pasieka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Stara Pasieka   Stara Pasieka - Page 4 Icon_minitimeSob Sty 03, 2015 8:10 pm

Ruszyliście więc wszyscy dalej. Wtedy zobaczyliście, że ów dziewczynka wstała i popatrzyła na was z uśmiechem.
-Witajcie na ścieżce - rzekła cicho - Powiedzcie... czego najbardziej się boicie? - zapytała. Bez odpowiedzi dziewczynka nie chciała was przepuścić. Zaczęła radośnie podskakiwać i tańczyć. Z bliska mogliście się jej przyjrzeć. Miała około 10 lat. Była mulatką ubraną w białą, czyściutką sukienkę. Włosy spięte w kucyki podskakiwały razem z nią.

15 minut na odpis
Powrót do góry Go down
Raven

Raven

Liczba postów : 690

Stara Pasieka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Stara Pasieka   Stara Pasieka - Page 4 Icon_minitimeSob Sty 03, 2015 8:15 pm

- Boję się strachu - odpowiadam.
Powrót do góry Go down
Frey



Liczba postów : 75

Stara Pasieka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Stara Pasieka   Stara Pasieka - Page 4 Icon_minitimeSob Sty 03, 2015 8:16 pm

Co za durne pytanie, pomyślałem sobie.
-Boję się, że przestanę być człowiekiem i stanę się demonem z różnymi nadprzyrodzonymi mocami, tracącym w ekstremalnych sytuacjach panowanie nad sobą. -Odpowiedział dziewczynce.
Powrót do góry Go down
Morfina

Morfina

Female Liczba postów : 470
Wiek : 30
Skąd : Wolne Miasto - Gdańsk

Stara Pasieka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Stara Pasieka   Stara Pasieka - Page 4 Icon_minitimeSob Sty 03, 2015 8:16 pm

- Jak ci powiem, to mnie tam ześlesz co? - Rzekła bez uśmiechu. Wiedziała, że mała jest jakaś dziwna i nawet, jeżeli wygląda na głupie dziecko, to z pewnością pochodzi od jakiegoś szatana. Mimo nie miłych uczuć, nie skrzywdzi przecież dziecka, a nie przejdzie, jeżeli jej nie odpowie, postanowiła to jednak dobrze przemyśleć i w rezultacie odparła - Boję się spotkać i złapać tajemniczego pokemona z ogłoszenia, który miał być do złapania na Starej Pasiece. - Odparła, zachowując powagę. - Co ty na to? - Zapytała.
Powrót do góry Go down
Cedric

Cedric

Male Liczba postów : 693
Wiek : 28

Stara Pasieka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Stara Pasieka   Stara Pasieka - Page 4 Icon_minitimeSob Sty 03, 2015 8:17 pm

Lekko uniosłem brew patrząc na stojąco naprzeciw nie dziewczynkę. Jej pytanie lekko mnie zaskoczyło.
- Czego się boję? Cóż...
Musiałem chwilę zastanowić się nad tym pytaniem.
- Sam nie wiem. Jest wiele okropnych rzeczy i prawdę mówiąc nigdy się nad tym jakoś specjalnie nie zastanawiałem.
Popatrzyłem w niebo zastanawiając się nad swym największym strachem.
- W sumie w dziecińśtwie porcelanowe pajacyki zawsze powodowały u mnie lęk. Ale to już przeszłość. Teraz mam gdzieś strach. Nie boję się głupot. Jednak jeżeli ta odpowiedź cię zadowoli to proszę bardzo.
Byłem lekko podirytowany tym dziwnym pytaniem. Zupełnie nie wiedziałem jak mam na nie odpowiedzieć. Dawno niczego się nie wystraszyłem, nie wiedziałem czego się boję.
Powrót do góry Go down
Shi

Shi

Male Liczba postów : 372
Wiek : 28

Stara Pasieka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Stara Pasieka   Stara Pasieka - Page 4 Icon_minitimeSob Sty 03, 2015 8:21 pm

Pytanie, które usłyszał Shi, a też nie usłyszał odpowiedzi na pytanie, które zadał, bardzo go zaniepokoiło. Na początku pomyślał sobie, że mają do czynienia z bardzo trudnym dzieckiem wychowanym w złym środowisku, przez co nie w pełni ukształtowany charakter dawał o sobie znać. Chwilę później jednak zauważył, że nie wszystko jest takie, jakie się wydaje, a niekiedy z pozoru słodka, ludzka powłoka skrywa demona. Miał już w swojej karierze trenerskiej wszelkie doświadczenia w kwestii ukrytych monstrów i baboków, więc bez chwili wahania postanowił wycedzić zadowalającą dziewczynę odpowiedź:
- Boga. Tego, który decyduje o losie dusz zmarłych i woli żywych. Tego, do którego się modlimy. Tego, który zapewnia nam Piekło, bądź Niebo. - Liczył, że odpowiedź satysfakcjonuje niepozorną kobietę, która skrywa się w ciele dziewczynki. Ruszył przed siebie, pewny swojej odpowiedzi, po czym smagał się myślami czy to, co powiedział, będzie mieć wpływ na jego los w tejże przygodzie.
Powrót do góry Go down
Dziomek

Dziomek

Male Liczba postów : 1850
Wiek : 102

Stara Pasieka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Stara Pasieka   Stara Pasieka - Page 4 Icon_minitimeSob Sty 03, 2015 8:23 pm

Boję sie że dużej ilości banknotów dwustuzłotowych:)
Powrót do góry Go down
Matt



Male Liczba postów : 983
Wiek : 26

Stara Pasieka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Stara Pasieka   Stara Pasieka - Page 4 Icon_minitimeSob Sty 03, 2015 8:27 pm

Dziewczynce zrobiło się wyraźnie smutno, że niektórzy nie potraktowali jej poważnie. Chciała prawdziwych, szczerych odpowiedzi. Jak widać... niekoniecznie jej to wyszło.
-Idźcie do domku babci... i zostańcie na ścieżce - powiedziała cicho i tanecznym krokiem skierowała się w stronę lasu. Tam zniknęła gdzieś w nicości i tyle ją widzieliście.
Las wokół was wydawał nie kończyć się nigdzie. Gruba warstwa drzew zasłaniała jakiekolwiek światło. Byliście tam tylko wy... w tych czerwonych ubraniach.
Teraz macie wybór - iść prosto... do domku babci, albo zboczyć ze ścieżki i wejść w głąb lasu.

15 minut.
Powrót do góry Go down
Morfina

Morfina

Female Liczba postów : 470
Wiek : 30
Skąd : Wolne Miasto - Gdańsk

Stara Pasieka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Stara Pasieka   Stara Pasieka - Page 4 Icon_minitimeSob Sty 03, 2015 8:29 pm

Nemfi westchnęła. Liczyła na to, że miejsce jest bardziej magicznie i przetransportuje ją do pokemona, ale nie udało się. Spojrzała na towarzyszy i poczekała, aż trochę odeszli, a później szepnęła coś do dziewczynki i ruszyła za kolegami po ścieżce, w stronę domku babci.
- Frey, jesteśmy na czerwono, minęliśmy dziewczynkę i mamy iść do domku babci, jak myślisz będzie tam wilk? - Zagadała z uśmiechem kolegę, a następnie spojrzała na Ravena - A ty jak myślisz? Śmierdzi tu czerwonym kapturkiem?
Powrót do góry Go down
Cedric

Cedric

Male Liczba postów : 693
Wiek : 28

Stara Pasieka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Stara Pasieka   Stara Pasieka - Page 4 Icon_minitimeSob Sty 03, 2015 8:30 pm

Postanowiłem być dobrym chłopcem i iść tam gdzie mi kazała. W sumie miało to przynajmniej jakiś cel, a tak mi się wydawało. Uznałem bowiem, że bezcelowo łażenie po krzaczorach, gdy wokół dzieje się coś podejrzanego nie jest zbyt mądrym pomysłem. Bez chwili zastanowienia obrałem kurs prosto w kierunku domku babci. Szedłem dość sprawnym, dziarskim krokiem. Chciałem jak najszybciej dojść do celu. Miałem nadzieję, że gdzieś na końcu tej drogi spotkam pokemona o którego to zabiegam. Miałem nadzieję, że tym razem uda mi się coś złapać.
Powrót do góry Go down
Frey



Liczba postów : 75

Stara Pasieka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Stara Pasieka   Stara Pasieka - Page 4 Icon_minitimeSob Sty 03, 2015 8:35 pm

No cóż, są różne strachy i nie wiem co ona miała do naszych odpowiedzi, ale wraz z jej sugestią postanowiłem nie zbaczać z ścieżki i idę do domku babci.
-Lepszy wilk niż Hulk xD -Odpowiedziałem towarzyszce, bo w takiej ilości z pewnością byśmy poradzili sobie z jednym pseudopsem.
Powrót do góry Go down
Shi

Shi

Male Liczba postów : 372
Wiek : 28

Stara Pasieka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Stara Pasieka   Stara Pasieka - Page 4 Icon_minitimeSob Sty 03, 2015 8:36 pm

- Babci? A co to? Jaś i Małgosia? - Shi się oburzył, już całkiem nie wiedząc czy ta dziewczyna jest małą dziesięciolatką, żyjącą w tym dziwnym świecie czy jakimś bachorem, w którego wszedł demon. Najpierw to niespodziewane pytanie, a teraz niby całkiem normalna reakcja, ale z drugiej strony coś podpowiadało mężczyźnie, że dziewka normalna nie jest i jeśli pójdzie w las, to się o tym przekona. Białowłosy stanął na chwilę, by pomyśleć.
- Jeśli założę, że to jednak złudzenie i wrócę do lasu, który tak ochocza wołał mnie zapachem na początku tych zmagań, to może odnajdę to, czego szukam. Z drugiej jednak strony, ta mała też tam poszła... Ale mogła być tylko złudzeniem, podobnie jak to miejsce. Zaryzykuję i brnę w las, jak gdyby nigdy nic. Miejmy nadzieję, że w tym wyimaginowanym świecie nie ma miejsca dla kleszczy i innych cudactw, które mnie zaatakują. - Shi już postanowił, obrócił się i postanowił podążać wgłąb lasu, z tymże skierował się w zupełnie innym kierunku niż dziewczynka, nie chcąc jej spotkać za szybko. W drodze zastanawiał się jeszcze nad odpowiedzią, którą udzielił:
- Była szczera i słuszna, więc chyba nie będę musiał stawić czoła swojemu najstraszniejszemu lękowi jak w oklepanym scenariuszu. W końcu, kto by w lesie Boga szukał? - Zaśmiał się, wyobrażając siebie jako pustelnika, który żyje w lesie i modli się do Najwyższego.
Powrót do góry Go down
Dziomek

Dziomek

Male Liczba postów : 1850
Wiek : 102

Stara Pasieka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Stara Pasieka   Stara Pasieka - Page 4 Icon_minitimeSob Sty 03, 2015 8:37 pm

Ide w las zobaczyć co sie w nim kryje.
Powrót do góry Go down
Matt



Male Liczba postów : 983
Wiek : 26

Stara Pasieka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Stara Pasieka   Stara Pasieka - Page 4 Icon_minitimeSob Sty 03, 2015 8:52 pm

Ekipa domkowa (Morfina, Frey, Cedric)
Ruszyliście dalej ścieżką. Las wokół was zdawał się robić coraz mroczniejszy i ciemniejszy. Z każdym kolejnym krokiem napawał was dziwny niepokój.
W końcu w oddali dostrzegliście to, gdzie zmierzaliście. Mały domek pośród setek drzew. Na drodze do niego stoją tylko drzwi. Wchodzicie do środka? Oczywiście cały czas możecie zmienić swoją decyzję... i ruszyć wgłąb lasu.

Ekipa leśna (Dziomek, Shi)

Dziomek
Wszedłeś w las. Kiedy chciałeś się odwrócić, zobaczyłeś, że ścieżki już tam nie ma. Wokół ciebie był tylko nieograniczony las. W oddali zobaczyłeś tylko kilka małych, błyszczących obiektów. Idziesz w ich stronę, czy idziesz gdzieś indziej?
Zapach kwiatów był tu tak potężny, że aż przytłaczający.

Shi
Wszedłeś w las. Ścieżka za tobą zniknęła i zamieniła się w nieograniczony las. Ty w oddali widziałeś tylko świecący punkt, który migał niepewnie. Kierujesz się w jego stronę, czy idziesz gdzieś indziej?


Raven*

Czas - 15 minut.
Powrót do góry Go down
Frey



Liczba postów : 75

Stara Pasieka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Stara Pasieka   Stara Pasieka - Page 4 Icon_minitimeSob Sty 03, 2015 8:54 pm

No cóż, przyspieszyłem trochę kroku i już po chwili stałem przed drzwiami domu, oczekując aż wszyscy zgromadzimy się i będziemy mogli wejść do środka, gotowi na wszystko co może nas tam czekać.
Powrót do góry Go down
Dziomek

Dziomek

Male Liczba postów : 1850
Wiek : 102

Stara Pasieka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Stara Pasieka   Stara Pasieka - Page 4 Icon_minitimeSob Sty 03, 2015 8:55 pm

Postanowiłem zbadać obiekty i podszedłem do nich.
Powrót do góry Go down
Cedric

Cedric

Male Liczba postów : 693
Wiek : 28

Stara Pasieka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Stara Pasieka   Stara Pasieka - Page 4 Icon_minitimeSob Sty 03, 2015 8:56 pm

Popatrzyłem na tą słodką parę z którą przyszło mi podróżować i po krótkim zastanowieniu się postanowiłem ich opuścić i zamiast wejść do środka domku tuż przed nim skręciłem w prawo gdzieś w las. Pieprzyć konsekwencje, co ja będę szedł według głównego schematu fabularnego. Chodziłem po chaszczach uważnie rozglądając się na boki. Uznałem, że większą szanse na spotkanie robaka mam w lesie w niż w domku. W sumie wydawało się to być logiczne. Starałem się zachowywać czujność, nie mogłem dać się zaskoczyć. Po tym lesie mogłem się wszystkiego spodziewać.
Powrót do góry Go down
Morfina

Morfina

Female Liczba postów : 470
Wiek : 30
Skąd : Wolne Miasto - Gdańsk

Stara Pasieka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Stara Pasieka   Stara Pasieka - Page 4 Icon_minitimeSob Sty 03, 2015 9:00 pm

- Myślisz, że to kara za nie wyjawianie strachów publicznie? - Zapytała Freya patrząc na obraz, który malował się przed nią i choć był przerażający, nie miała zamiaru udawać się samotnie w las. Wiedziała, że Frey chce i wejdzie do tego domu, niezależnie od tego co go czeka, tak więc i ona nie zamierzała dalej zbaczać z trasy, tylko udać się do tego jakże malowniczego i absurdalnego budynku.
- Raz się żyje, dosłownie! - Poszła zapukała wpierw i odczekała chwilę, zanim weszła do środka "bez pytania" i "zaproszenia".

• RAVEN problemy z dostępem:
"Raven
Idę do domku babci,nie zostając w tyle."
Powrót do góry Go down
Shi

Shi

Male Liczba postów : 372
Wiek : 28

Stara Pasieka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Stara Pasieka   Stara Pasieka - Page 4 Icon_minitimeSob Sty 03, 2015 9:02 pm

Shi od razu poczuł się jak w domu czy na sali gimnastycznej, w której zwykł ćwiczyć sztuki miecza. Nic go nie ograniczało, więc z czystej ciekawości wytężył wzrok i dostrzegł w mroku migający punkt. Szybko jego umysł doszły myśli:
- Jeśli ten punkt miga, to może również oznaczać, że mruga. Jeśli to prawda, to mam do czynienia ze zwierzęciem, któremu oczy świecą w mroku ze względu na specyficzną budowę tęczówki i soczewki. Jeśli to pokemon, to spróbuję się mu przeciwstawić, a w najlepszym razie złapać, o ile okaże się ciekawą zdobyczą. Ważne, że jest to coś, co wyznaczy mi teraz cel podróży, w którego stronę będę mógł podążać i wedle żądzy przygody zbadać. Niech Bóg mnie prowadzi przez dolinę ciemności! - Na koniec wewnętrznego monologu, posłużył się urywkiem cytatu z Biblii, później wykorzystanego między innymi w Pulp Fiction. Białowłosy postanowił w dziwnym wdzianku skierować się w stronę święcącego punktu. Wśród nieokrzesanego mroku lasu dochodziły go myśli:
- Być może to ognisko, być może dziki stwór. Być może to jakaś nieznana sekta pokroju Ku Klux Klanu urządza sobie gody, a światełko wydaje się tylko być blisko. Kto wie, co mnie tam czeka. Gotów jestem się zaskoczyć i stawić temu czoła!
Powrót do góry Go down
Matt



Male Liczba postów : 983
Wiek : 26

Stara Pasieka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Stara Pasieka   Stara Pasieka - Page 4 Icon_minitimeSob Sty 03, 2015 9:13 pm

Ekipa domkowa (Frey, Morfina, Raven)
Otworzyliście powoli drzwi i przeszliście przez nie. Wtedy... wasi towarzysze zniknęli.

Frey
Przed sobą widziałeś dwie drogi zwiedzania domku - schody na górę oraz długi korytarz. Gdzie idziesz?

Morfina
Wokół unosił się niemiły zapach stęchlizny, zupełnie tak, jakby chwilę temu coś tu zdechło. Swoje kroki mogłaś skierować do pomieszczenia po prawej - jadalni, albo na lewo - do salonu.

Raven
W domku zauważyłeś tylko jedną, prostą drogę. Ciemną klatką schodową w dół - do piwnicy. Decydujesz się iść?


Ekipa leśna (Dziomek, Shi, Cedric)
Dziomek
Swoje kroki skierowałeś ku błyszczącym punktom. Jak szybko okazało się... nie świeciły one własnym światłem, a tylko odbijały blask nieba, który prześwitywał między drzewami. Były to błyszczące, wypolerowane monety, z których układała się pewnego rodzaju ścieżka. Zbierasz je?

Shi
Twoje kroki skierowały cie w stronę miejsca, z którego dochodziło światło. Gdy podszedłeś bliżej zobaczyłeś, że był to telewizor, który grał bez prądu. Na przeciw niego postawiony był fotel. Stał on jednak tyłem do ciebie i nie byłeś w stanie określić czy ktoś w nim siedzi. Podchodzisz?

Cedric
I wkrótce za tobą zniknął domek. Znalazłeś się we wnętrzu nieskończonego lasu. Przed sobą widziałeś w oddali po prawej stronie polankę, po lewej natomiast plac zabaw. Gdzie się kierujesz?
Powrót do góry Go down
Sponsored content




Stara Pasieka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Stara Pasieka   Stara Pasieka - Page 4 Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 

Stara Pasieka

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 4 z 7Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

 Similar topics

-
» Stara Pasieka
» Stara Rozdzielnia

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
PokemonEternal :: Archiwum :: Archiwum :: Eternal vol 2.0 :: Eteria-