PokemonEternal
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaZaloguj

Share
 

 Choroba

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : 1, 2, 3  Next
AutorWiadomość
Dziomek

Dziomek

Male Liczba postów : 1850
Wiek : 102

Choroba Empty
PisanieTemat: Choroba   Choroba Icon_minitimeSob Mar 28, 2015 6:12 pm

Rodian, przywódca Ledinii ponownie potrzebuje wsparcia. Tym razem problem tkwi w dziwnej chorobie pokemonów mieszkających w Ledinii. W ostatnich dniach pokemony w okolicy wioski nie są w stanie wykonać żadnego ataku, a dla tubylców jest to wielki problem, gdyż pokemony pomagają im niemal w każdej dziedzinie ich życia.

Zapisy 29 marca 2015 od 11 do 12.
Powrót do góry Go down
Kamol

Kamol

Male Liczba postów : 303

Choroba Empty
PisanieTemat: Re: Choroba   Choroba Icon_minitimeNie Mar 29, 2015 10:03 am

No i nadszedł ten czas na kolejną przygodę w celu złapania nowego stworka. Spokojnym południem pojawiłem się na miejscu zbiórki, aby pomóc w rozwiązaniu problemów Rodiana i jego ludzi. Przy okazji miałem nadzieję, że będę mógł sprawdzić jak będzie radził sobie Helioptile.
Powrót do góry Go down
Geralt

Geralt

Male Liczba postów : 296

Choroba Empty
PisanieTemat: Re: Choroba   Choroba Icon_minitimeNie Mar 29, 2015 10:08 am

Geralt wraz z swym Bellsproutem przybył do Ledinii, by ponownie pomóc Rodianowi. Problem, o którym wódz wioski napisał w ogłoszeniu był bardzo zastanawiający, toteż Geralt przez całą drogę do wioski zastanawiał się nad przyczynami takiej sytuacji, ale jeszcze nic nie wymyślił. Postanowił zdobyć więcej informacji na ten temat.
Powrót do góry Go down
Castiel

Castiel

Male Liczba postów : 715
Wiek : 32

Choroba Empty
PisanieTemat: Re: Choroba   Choroba Icon_minitimeNie Mar 29, 2015 10:11 am

Już od bardzo dawna nie brałem udziału w żadnej tajemniczej wyprawie. A ta akurat zapowiada się na prawdę bardzo tajemniczo. Mimo krótszego snu przybyłem do tego miejsca pełen sił i nadziei na przeżycie interesującego dnia. Pomoc zdecydowanie przyda się w tym miejscu. Niestety jeżeli wszystko opiera się na pracy pokemonów, mogą wystąpić takie problemu. Postara się jak najlepiej rozwikłać zagadkę.
Powrót do góry Go down
Dziomek

Dziomek

Male Liczba postów : 1850
Wiek : 102

Choroba Empty
PisanieTemat: Re: Choroba   Choroba Icon_minitimeNie Mar 29, 2015 10:17 am

-Witajcie moi drodzy. Wiedziałem że trenerzy z Eterii nie zostawią nas samych z problemem. -radośnie przywitał was Rodian. - Nasze pokemony pomagają nam na polach, łąkach, w domach, praktycznie we wszystkim a jak wiecie, pokemon nie mogący wykonać jakiegokolwiek ataku jest bardzo słaby. Od trzech, może czterech dni, żaden z naszych pokemonów nie jest w stanie wykonać nawet najprostszego ruchu. Podejrzewamy że to jakaś choroba. Obawiam się czy i waszym pokemonom nie zaszkodzi. -Tu spojrzał na roślinnego pokemona Geralta. -Możesz sprawdzić czy już się tym nie zaraził?
Powrót do góry Go down
Geralt

Geralt

Male Liczba postów : 296

Choroba Empty
PisanieTemat: Re: Choroba   Choroba Icon_minitimeNie Mar 29, 2015 10:20 am

Geralt trochę się przeraził, że tak lekkomyślnie postąpił i naraził swego stworka na chorobę. Ale pokemon nie powinien tak szybko się zarazić. W wiosce był zaledwie od paru minut, a przecież żadna choroba nie działa w tak szybkim tempie.
-Bellsprout, uderz w tamten kamień dzikimi pnączami!-polecił swemu podopiecznemu, ciekaw efektu.
Powrót do góry Go down
Kamol

Kamol

Male Liczba postów : 303

Choroba Empty
PisanieTemat: Re: Choroba   Choroba Icon_minitimeNie Mar 29, 2015 10:22 am

Bardzo uważnie wysłuchałem tego co mówił Rodian. Tak na prawdę nikt nie wiedział skąd pochodzi to coś, bo nie wiadomo również czy to choroba czy może jakiś pokemon nie jest powodem całego zamieszania. Na wszelki wypadek postanowiłem nie wypuszczać jak na razie moich stworków z pokeballa i zrobić to dopiero wtedy gdy będę musiał. Czekałem jednak na to co zrobi pokemon naszego towarzysza i przy okazji zacząłem uważnie się rozglądać i szukać czegoś interesującego lub podejrzanego.
Powrót do góry Go down
Raven

Raven

Liczba postów : 690

Choroba Empty
PisanieTemat: Re: Choroba   Choroba Icon_minitimeNie Mar 29, 2015 10:22 am

Czasy wiecznych śniegów puszczały kajdany, w które okuta była Eteria... Ledinia, kraina pod protektoratem regionu eteryjskiego również została uwolniona. Tym samym wiosna zaczęła rozsiewać zapach ziół i drzew na powierzchni wszystkich lądów zamieszkałych i bezludnych, należących do Eterii. Jedna z krain, Ledinia wspomniana wcześniej oczekiwała pomocy. Toteż hm.... na wezwanie władcy tej krainy przybyłem, by przynajmniej postarać się złagodzić problem kaleczący mieszkańców tego lądu...
Powrót do góry Go down
Castiel

Castiel

Male Liczba postów : 715
Wiek : 32

Choroba Empty
PisanieTemat: Re: Choroba   Choroba Icon_minitimeNie Mar 29, 2015 10:24 am

Historia nie należała to tych wesołych, ale z pewnością z pomocą uda się znaleźć szczęśliwe zakończenie tego zajścia. Pytanie z ust Rodiana było bardzo niepokojące. Jakby okazało się, że już teraz po kilku minutach obecności tutaj pokemon zachorował, miałoby to swoje niebezpieczne konsekwencje. Sprawiłoby to, że będziemy zdani własnie na samych siebie, bez możliwości użycia do misji naszym kompanów. Nie pozostało nic innego jak jeszcze w spokoju oczekiwać na bieg wydarzeń.
Powrót do góry Go down
Dziomek

Dziomek

Male Liczba postów : 1850
Wiek : 102

Choroba Empty
PisanieTemat: Re: Choroba   Choroba Icon_minitimeNie Mar 29, 2015 10:38 am

Rodian uśmiechem przywitał kolejnego trenera i z niecierpliwością wyczekiwał, tak jak wszyscy pozostali, reakcji pokemona Geralta.
Bellsprout był trochę zestresowany, wszyscy się na niego patrzyli i zrobiło się mu gorąco. Wypuścił pnącza przed siebie by biczować pnączami wskazany kamień. Pnącza wystrzeliły do przodu, ale wyciągnęły się zaledwie na jeden metr i opadły na ziemię. Atak się nie powiódł.
-Przepraszam że nie napisałem w ogłoszeniu, abyście nie wypuszczali tutaj pokemonów, może dałoby się temu zapobiec, a tak i twój pokemon się rozchorował.-Rodian zwrócił się do Geralta. -Wierzę że znajdziecie jakieś lekarstwo na tę chorobę i także Bellsprout się z niej wyleczy.
Powrót do góry Go down
Phoenix Yami

Phoenix Yami

Male Liczba postów : 92

Choroba Empty
PisanieTemat: Re: Choroba   Choroba Icon_minitimeNie Mar 29, 2015 10:42 am

@Za szybko...

Plotki lubią rozchodzić się strasznie szybko. Doszły w końcu do osoby z nazwiskiem Yami. Phoenix był całkiem daleko od miejsca zbiórki. "Więc czemu postanowił tam iść?" Możecie się pytać. Otóż pokemony najłatwiej złapać kiedy są bezbronne, a sam posiadał. Musiał iść na piechotę, gdyż nie posiadał żadnego środku transportu. Biegł ile sił, ale najwyraźniej nie zdążył. Zauważył, że kilkoro trenerów przyszło przed nim. Ugiął się w pół i zaczął ciężko dyszeć. Spojrzał tylko na resztę zgromadzenia.


Ostatnio zmieniony przez Phoenix Yami dnia Nie Mar 29, 2015 10:46 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Geralt

Geralt

Male Liczba postów : 296

Choroba Empty
PisanieTemat: Re: Choroba   Choroba Icon_minitimeNie Mar 29, 2015 10:45 am

-To moja wina, więc niech Pan się nie martwi o mojego pokemona. Czy przed tą dziwną nastaniem tej dziwnej choroby wydarzyło się w okolicy coś dziwnego, nietypowego, może w wiosce pojawił się jakiś nieznajomy człowiek, albo dziki pokemon?-Geralt próbował dowiedzieć się czegoś o przyczynach osłabienia pokemonów, stale głaszcząc po główce, w ramach pocieszenia, swego Bellsprouta.
Powrót do góry Go down
Raven

Raven

Liczba postów : 690

Choroba Empty
PisanieTemat: Re: Choroba   Choroba Icon_minitimeNie Mar 29, 2015 10:47 am

Patrzyłem na ciekawy przypadek Bellsprouta. Był typem trawiastym. Możliwe, że choroba napotykana jest tylko u tych osobników, tylko u tego typu. Lepiej jednak nie wysnuwać pochopnych wniosków. - Czy taki przypadek odnotuje się tylko u pokemonów trawiastych czy również u innych typów? - zapytałem naszego gospodarza. Jeżeli miałem rację to możliwe, że taką reakcję może powodować pył związków chemicznych bądź nawet innego pokemona..
Powrót do góry Go down
Castiel

Castiel

Male Liczba postów : 715
Wiek : 32

Choroba Empty
PisanieTemat: Re: Choroba   Choroba Icon_minitimeNie Mar 29, 2015 10:48 am

Sprawa wygląda już całkowicie nie fajnie. Nie pozostanie mi nic innego jak udać się w drogę i spróbować odnaleźć lekarstwo. Zwróciłem się do naszego obecnego przewodnika.
- Również mam taką nadzieję. Ruszę w poszukiwania. Chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy ostatnio działy się jakieś ekstremalne zjawiska. Takie, które mogą mieć jakiś związek z sprawą?
Gdyby coś takiego miało miejsce w ostatnim czasie miałbym punkt zaczepienia do pozostałych rozważań nad sprawą. W spokoju oczekiwałem każdej odpowiedzi.
Powrót do góry Go down
Kamol

Kamol

Male Liczba postów : 303

Choroba Empty
PisanieTemat: Re: Choroba   Choroba Icon_minitimeNie Mar 29, 2015 10:48 am

Po tym jak pokemon Geralta również zachorował był już pewne że będziemy zdani na siebie. Wartoby było teraz dowiedzieć czegoś więcej. -Drogi Rodianie czy przed tym jak pokemony zachorowały stało się coś dziwnego ?- Po tych słowach czekałem na to co wie Rodian i nadal rozglądałem się za czymś ciekawym.

Powrót do góry Go down
Dziomek

Dziomek

Male Liczba postów : 1850
Wiek : 102

Choroba Empty
PisanieTemat: Re: Choroba   Choroba Icon_minitimeNie Mar 29, 2015 10:56 am

-Niestety wszystkie pokemony, niezależnie od typu zachorowały. Co dziwne nie mają gorączki, ani żadnych innych objawów. Niecały tydzień temu, chyba w nocy z poniedziałku na wtorek, obudził nas głośny huk, później nad ranem zaobserwowaliśmy cienką strużkę dymu unoszącą się tuż przed górą Moa Albino. Myślicie że może to mieć związek z tą chorobą?-Rodian wyglądał na zaskoczonego. Widocznie wcześniej nie połączył tych dwóch wydarzeń.
Powrót do góry Go down
Castiel

Castiel

Male Liczba postów : 715
Wiek : 32

Choroba Empty
PisanieTemat: Re: Choroba   Choroba Icon_minitimeNie Mar 29, 2015 11:00 am

Dodatkowa informacja od Rodiana była bardzo pomocna. W końcu nikt nie ulega takiej chorobie znienacka. Zawsze jakiś czynnik musi sie pojawić, aby zainicjować zmianę stanu.
- Dziękuję za odpowiedź. Wygląda to wszystko bardzo dziwnie, dlatego na pewno udam sie w poszukiwaniu tego tajemniczego miejsca. Uda się mi znaleźć tam odpowiedź.
Jeszcze raz podziękowałem mężczyźnie i ruszyłem w drogę. Chciałem dostać się w tereny w okolicy wspomnianej góry Moa Albino. Przy okazji całkiem ładna nazwa dla szczytu. Pełen nadziei ruszyłem w trasę uważnie rozglądając się po okolicy.
Powrót do góry Go down
Kamol

Kamol

Male Liczba postów : 303

Choroba Empty
PisanieTemat: Re: Choroba   Choroba Icon_minitimeNie Mar 29, 2015 11:03 am

Rodian bardzo mi pomógł mówiąc o tym co się stało -Tak to bardzo możliwe że ten wybuch jest przyczyną choroby. Możesz nam wskazać odpowiednią drogę do tego miejsca ?- Gdy Rodian wskaże nam drogę idę nią cały czas rozglądając się.
Powrót do góry Go down
Geralt

Geralt

Male Liczba postów : 296

Choroba Empty
PisanieTemat: Re: Choroba   Choroba Icon_minitimeNie Mar 29, 2015 11:05 am

Czy mógłby Pan wskazać nam kierunek, w którym powinniśmy się udać by dotrzeć do tej góry?-Geralt zapytał wodza wioski, nadal głaszcząc swego Bellsprouta.


Choroba Images?q=tbn:ANd9GcQRKZTVypwo17mQ8fptUcqpdbCyvQ05THnWayPlS7fU_m4BXZJLbQ
Powrót do góry Go down
Raven

Raven

Liczba postów : 690

Choroba Empty
PisanieTemat: Re: Choroba   Choroba Icon_minitimeNie Mar 29, 2015 11:05 am

- Bardzo możliwe. Najpewniej źródło dymu generuje trujące odpady, które przedostając się wraz z powietrzem dotarły też tutaj zanieczyszczając środowisko życia pokemonów - rzekłem z wyraźną dozą pewności. Miałem tylko nadzieję, że moja teza się nie sprawdzi. Jednak najlepszym najlepszym wyjściem byłaby wędrówka do stóp góry i zbadanie tego co się tam dzieje. - Sądzę, że wyprawa do stóp wspomnianej przez Ciebie wodzu góry jest najodpowiedniejszym pomysłem. W którą stronę mamy się kierować, by do niej dojść?
Powrót do góry Go down
Phoenix Yami

Phoenix Yami

Male Liczba postów : 92

Choroba Empty
PisanieTemat: Re: Choroba   Choroba Icon_minitimeNie Mar 29, 2015 11:12 am

Phoenix mimochodem usłyszał co mówiła jedna z osób. Po tym co usłyszał nie mógł się powstrzymać przed daniem sobie liścia w czoło.
-Gratuluje wam świetnego systemu pożarowego. Najpierw usłyszeliście huk, potem zobaczyliście dym i nawet nie raczyliście ruszyć tyłków, żeby to sprawdzić. Najpewniej to tylko pożar-powiedział złośliwie do Rodiana. Wszyscy się oczywiście rzucili na tą wiadomość nawet nie analizując jej.Albo tego wcale nie sprawdzili, w co należy raczej wątpić, albo sprawdzili i coś zataili. Sprawa nieco śmierdziała. Zmierzył osobnika, który rozpowiadał takie głupoty wzrokiem z rękoma splecionymi na klatce piersiowej.
-Kogo posłaliście, aby to sprawdził? Nie wierzę, że tak po prostu to zostawiliście-rzekł z wyrzutem i niechęcią do tamtego osobnika.
Powrót do góry Go down
Dziomek

Dziomek

Male Liczba postów : 1850
Wiek : 102

Choroba Empty
PisanieTemat: Re: Choroba   Choroba Icon_minitimeNie Mar 29, 2015 11:20 am

-Jak dotrzesz do tego miejsca, to przekonasz się, dlaczego nie wyruszyliśmy by zbadać tamten wybuch. Tym bardziej że góra Moa Albino jest oddalona od naszej wioski o ponad piętnaście kilometrów.Niestety nie wskażę wam tego miejsca, ale uczyni to mój syn. Ori, podejdź proszę. -Rodian przywołał swego syna. Chłopak niezbyt chętnie, ale przyszedł.
-Ojcze, czy muszę tam iść?
-Ori, najwyższa pora abyś wyruszył pod Moa Albino. To będzie twoje pierwsze z pięciu zadań, które musisz wykonać, by być godnym zastąpienia mnie, gdy nadejdzie na to pora. Wiem że jesteś jeszcze młody i nigdy tam nie byłeś, ale opowieści dziadka i twoja niebywała intuicja na pewno pomogą ci w bezpiecznym dotarciu na miejsce i powrocie. -uroczyście powiedział Rodian, do swego dziewięcioletniego syna.
Ten ukłonił się ojcu i zwrócił się do trenerów.
-Chodźcie ze mną drodzy trenerzy pokemonów. Proszę bądźcie ostrożni, gdyż w lesie czyha wiele niebezpieczeństw. Wielu nie wróciło z tej drogi, którą dziś będziemy musieli pokonać.-Ori ruszył przed siebie. Przekroczył most. Obejrzał się na ojca, na wioskę i głęboko westchnął. Czas próby nadszedł wcześniej niż się tego spodziewał.
Powrót do góry Go down
Castiel

Castiel

Male Liczba postów : 715
Wiek : 32

Choroba Empty
PisanieTemat: Re: Choroba   Choroba Icon_minitimeNie Mar 29, 2015 11:25 am

Dość interesujący zbieg okoliczności. Nie będzie to żadna zwyczajna wyprawa w góry i po lesie. Do tego dokłada się jakiś rytuał z tej wioski. Z pewnością będzie to dla mnie niezwykle interesujące doświadczenie. Kto wie, może uda mi się z tej wyprawy napisać jakieś opowiadania o tej kulturze. Będzie to z pewnością interesująca lektura. Zgodnie z poleceniem Ori ruszyłem bardzo ostrożnie w kierunku gór.
Powrót do góry Go down
Geralt

Geralt

Male Liczba postów : 296

Choroba Empty
PisanieTemat: Re: Choroba   Choroba Icon_minitimeNie Mar 29, 2015 11:25 am

Geralt wziął swego Bellsprouta na ręce i ruszył za chłopcem. Szedł tuż obok niego aby pomóc mu w wykrywaniu niebezpieczeństw. Wzrok wiedźmina i jego doświadczenie powinno pomóc wyprawie.
Powrót do góry Go down
Kamol

Kamol

Male Liczba postów : 303

Choroba Empty
PisanieTemat: Re: Choroba   Choroba Icon_minitimeNie Mar 29, 2015 11:28 am

Po tym jak Rodian przywołał swojego syna bez wahania ruszyłem za nim. Nie byłem jednak pewien czy chłopak da sobie radę. Mimo wszystko zaufałem intuicji Rodiana. Przy okazji zaczęło mnie ciekawić jedno. Jeżeli wszystkie pokemony zachorowały to co z roślinami ? Możliwe, że istnieje w niektórych substancja, która ochroni stworki przed zachorowaniem dlatego też za pomocą pokedexa sprawdzałem raz za czas rośliny jednocześnie starłem się nadążać za grupą.
Powrót do góry Go down
Sponsored content




Choroba Empty
PisanieTemat: Re: Choroba   Choroba Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 

Choroba

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 3Idź do strony : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
PokemonEternal :: Region :: Eteria-