Kącik Młodego Gracza
Pokeballe.
Czym jest Pokeball?Jest to przedmiot o ogromnej wadze dla każdego trenera. To dzięki nim możemy złapać naszego pokemona, który dzięki temu staje się nasz. Ale nie tylko łapiemy go w tą dziwną piłeczkę, przechowujemy. Pokeball to tak naprawdę ogólny termin na określenie tych mechanizmów, ale owszem – jest też nazwą do tego głównego, zwykłego balla. Robi się je z Apricornów.
Ilustracja pierwszego, oryginalnego konceptu.MechanizmTo zabawne, ale tak naprawdę nikt go do końca nie zna. Mówi się, że są one po prostu wykuwane w owocach zwanych Apricornami. Można więc uznać, że mają one „magiczne zastosowania”. Z obserwacji, możemy powiedzieć, że uruchamia się je przyciskiem, znajdującym się na środku. Ten jeden przycisk służy do powiększenia kulki oraz do wypuszczenia pokemona. Pokeball sam przechodzi do miniaturowej wersji, którą z łatwością możemy schować za pasek. Pokemon uwalniany i łapany, zamienia się w wiązkę czerwonego światła, czyli zostaje rozbity na cząsteczki, a potem poskładany. Brzmi strasznie, ale jeszcze żadnemu pokemonowi nic się nie stało
. Ponoć urządzenie zostało wynalezione przypadkiem. Gdy odkryto drzewo Apricornów, zaczęto eksperymentować z jego owocami, które okazały się niejadalne. Legenda głosi, że ktoś chciał przegonić pokemona szkodnika ze swego ogrodu i rzucił w niego pękniętym owocem. Ku zdziwieniu rolnika, pokemon znikł w owocu. Dzięki temu rozpoczęto pracę na wyglądem i możliwościami Pokeballa. Odnaleziono odmiany Apricornów i udoskonalano ich hodowlę. Pomimo powszechności, badania nie ustają.
Co jest w środku?Nie wie nikt! Naprawdę! Ale za to teorii mamy pod dostatkiem!
Teoria I: Pokeball jest jak niebo dla pokemona. Wchłonięty stworek widzi w nim to, co chce zobaczyć. Na przykład roślinne pokemony mogą widzieć piękną łąkę, ogniste mogą wygrzewać się na gorącej pustyni, a wodne pływać w nieograniczonym oceanie. Teoria jest popierana relaksacyjnym wpływem pokeballa na pokemony.
Teoria II: W pokeballu panuje ciemność. Pokemon ma być otoczony nieprzeniknioną ciemnością, jednakże ma słyszeć co dzieje się na zewnątrz. Jest to dziwna i smutna teoria. Nie jest to miłe i zupełnie samotne. Ale przedostające się dźwięki tłumaczyłyby, czemu niektóre pokemony wiedzą kiedy wyjść z pokeballa. Oczywiście dotyczy to anarchistycznych przypadków
. Ciemności zaś tłumaczyłyby, czemu niektóre pokemony nie lubią przebywać w ballu.
Teoria III.: Wchłonięty pokemon pozostaje wiązką światła i się regeneruje. Pozbawiony jest myśli i uczuć. Nie wiem na jakiej podstawie wymyślono tą teorię, ale jest ona chyba najgorsza… no i nie odpowiada na żadne z naszych pytań.
Czy warto kupować inne balle niż Pokeball?Co za pytanie… oczywiście, że tak! Każdy z nich ma inną funkcję i pomaga złapać innego pokemona. To bardzo ważne, ponieważ nie każdego pokemona da się złapać w Pokeball. Zależy to od siły i poziomu stworka oraz jego indywidualnego charakteru. Najlepiej przedstawię wam to, pokazując różne typy dostępnych u nas na rynku pokeballi i ich właściwości.
Pokeball: Standardowe urządzenie, w które można złapać większość słabych i normalny pokemonów, najczęściej na pierwszym stadium ewolucji. Każdy dostaje 5 na start.
Greatball: Jest lepszym ballem od podstawowego, dlatego, że jest wytrzymalszy. Stosuję się go przeważnie na pokemony na drugim stadium ewolucyjnym, które są raczej typowymi przedstawicielami swojego gatunku. Dostępny jest w zwykłym sklepie.
Ultraball: Najlepszy ball, dostępny w sklepie. Pozwala złapać pokemona na trzecim stadium ewolucji, oraz silniejsze pokemony poprzednich stadiów. Jest twardy, ale nie jest doskonały.
Levelball: Dziwny Pokeball, ponieważ pozwala on złapać pokemona… słabszego od twojego. I to dużo słabszego. Na pewno jest on przydatny, kiedy twój pokemon jest naprawdę silny i wytrenowany, a przeciwnik uparty. Wtedy faktycznie żaden inny ball go nie złapie, a ten jest standardowo najtańszy ze specjalnych i uparciuch nie ma szans. Na pewno trzeba mądrze go wybierać, a nie marnować na pierwszego lepszego pokemona. Mieć jednego w zapasie to dobra strategia dla doświadczonego trenera.
Loveball: Służy do łapania pokemonów o przeciwnej płci. Miłosny ball zapewnia uspokojenie pokemona i lekkie zauroczenie go lub wywołanie miłych, podobnych uczuć. Mówi się, że wytwarza kuszący i przyjemny zapach, co sprawia, że pokemon nie wyrywa się na zewnątrz i w łagodny sposób zostaje w środku. Nie powinien on niszczyć charakteru pokemona, który jest uspokojony przez to urządzenie. Jest to tańsze od friendballa i można powiedzieć „humanitarne”. Pokemon nie odczuwa przymusu… jedyny problem to – trzeba znać płeć pokemona, którego chcemy złapać
.
Friendball: Ulubiony ball każdego trenera! Działa podobnie do Loveballa, ale nie ma żadnych ograniczeń typu płeć, level, gatunek. Złapiesz w niego każdego pokemona i dodatkowo przekonasz do siebie. Friendball przyjemnie i relaksująco oddziałuje na stworka, który uspokojony zaczyna lubić swojego trenera i dostrzegać pozytywne aspekty. Jest przydatny na pokemony agresywne, na pokemony, które się boją - mniej. Wszystko ogranicza się tylko do trenera! Jak boi się ciemności, będzie się bać. Jak będzie agresywny to będzie spokojniejszy – ale dla trenera.
Masterball – Ball doskonały. Złapiesz w niego wszystko i to za pierwszym razem. Ale i tak musisz osłabić lub przekonać pokemona, ponieważ ball nie wpływa na charakter. Zbyt szybkie złapanie może znacznie utrudnić wasze relacje!
Fastball: Masz problemy z celnością? Pokemon ucieka z prędkością światła i nie możesz w niego trafić? Ten ball jest właśnie dla ciebie! Wiesz, że pokemon jest szybki? Zaopatrz się w niego. Ten ball ma świetny celownik, wyrzucony mknie jak strzała. Ba! Wydaje się, że ma automatyczny naprowadzasz na pokemona! Jest skuteczny na elektryczne pędziwiatra
Heavyball: Stworzony by łapać ciężkie pokemony. Dlaczego? Jest mocny i zwiększa stabilność urządzenia. Zdarzało się, że zwykłe balle po prostu pękały. Pokemon rozsadzał je od środka. Z tym nie ma takiego problemu. To jest najbardziej wytrzymała rzecz w całym wszechświecie!
Laureball: Sprawdza się w polowaniu na wodne pokemony. Jest im przyjazny i łatwo przedostaje się do wody, umożliwiając dopadnięcie pokemona, który się zanurzył. Pokeball nie wypływa od razu na powierzchnie, a dodatkowo jego kolorowa i świecąca powłoka zaciekawia pokemony, które zainteresowane podpływają. Mówi się, że niektórzy wkładają je do wody i czekają, aż pokemon sam się w nie złapie. I naprawdę czasem się to udaje! Ale trzeba mieć jakiś tam zasób szczęścia…
Moonball: To urządzenie do pokemonów duchów i tych, które żyją w ciemnościach. Najskuteczniejszy jest jednak przy pełni księżyca, o czym wiedzą nieliczni. Widzicie… pokemony, żyjące w ciemnościach, są ściśle związane z księżycem. Łakną jego światła, który jest dla nich drogowskazem. Moonball przy pełni, świeci delikatnym blaskiem. Dla pokemona jest właśnie niczym księżyc. Dlatego łatwiej jest je w nie złapać i nie wyrządzić dużych szkód na ich charakterze. Łapanie przy normalnej porze jest łatwiejsze o tyle, ze ball posiada zabezpieczenia uniemożliwiające ucieczkę takim pokemonom, ale wtedy nie pływa na ich charakter.
By: Morfina