PokemonEternal
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaZaloguj

Share
 

 Dziomek II

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Sin Cara
Admin
Sin Cara

Male Liczba postów : 1389
Wiek : 29

Dziomek II Empty
PisanieTemat: Dziomek II   Dziomek II Icon_minitimePon Cze 02, 2014 7:58 pm

Miejsce Safari Dziomka.

Bilet otrzymany za żetony z Kasyna.
Powrót do góry Go down
Morfina

Morfina

Female Liczba postów : 470
Wiek : 30
Skąd : Wolne Miasto - Gdańsk

Dziomek II Empty
PisanieTemat: Re: Dziomek II   Dziomek II Icon_minitimeNie Cze 15, 2014 7:46 am

Po wczorajszej burzy ziemia była jeszcze wilgotna, udekorowana w swych spadkach licznymi kałużami. Nie mniej, słońce dopisywało od samego poranka, wolno pnąc się w górę. Jego ciepłe promienie z pewnością koiły nie tylko przyrodę, ale również serce trenera. Młodzieniec wybierał się właśnie, aby rozpocząć swoje safari. W tym celu udał się do najbliższej mu, północnej strefy, aby wykorzystać nadany mu bilet.

Budynek strefy był wbudowany w ogromną, litą skałę. W górę, która odgradzała rezerwat od reszty świata. Budowla była surowa i potężna, wyzbyta ozdób takich jak kwiaty, czy barwne okiennice. Wokół rosły tylko malutkie choinki. Czas chyba zapukać.
Powrót do góry Go down
Dziomek

Dziomek

Male Liczba postów : 1850
Wiek : 102

Dziomek II Empty
PisanieTemat: Re: Dziomek II   Dziomek II Icon_minitimeNie Cze 15, 2014 4:03 pm

Szedłem pośpiesznie w kierunku strefy safari. Będę w niej już po raz drugi, lecz nadal czułem stres. Jakie pokemony tam spotkam? Jak przekonam je do wskoczenia do safariballa? Którego stworka zabiorę ze sobą? Było dużo niewiadomych i dręczyły mnie przez całą drogę. Nawet piękna pogoda i zapierająca dech w piersiach przyroda nie były w stanie ukoić mych myśli.
Dotarłem do drzwi, za którymi wszystkie te niewiadome znikną. Zatrzymałem się. Zrobiłem trzy głębokie wdechy i zdecydowanie zapukałem.
Powrót do góry Go down
Morfina

Morfina

Female Liczba postów : 470
Wiek : 30
Skąd : Wolne Miasto - Gdańsk

Dziomek II Empty
PisanieTemat: Re: Dziomek II   Dziomek II Icon_minitimeNie Lip 06, 2014 1:17 pm

Drzwi otworzył mu potężny drwal o typowej, prostokątnej posturze, ledwo mieszczącej się we framugi drzwi. Odziany był w charakterystyczną, czarno czerwoną koszulę w kratę oraz ciemne spodnie na szelkach. Zmierzył Dziomka przenikliwym spojrzeniem, pociągnął nochalem, aż w końcu wyszczerzył paszczę krzywych zębów. - Ha! Ha! - Rozległ się gruby i donośny głos, który mógłby sprawić, że ten dom podskoczyłby w posagach, gdyby nie ta lita skała. - Kolejny śmiałek na safari! - Rzekł uradowany i wielką łapą chwycił Dziomka za fraki, wprowadzając go do przytulnego, aczkolwiek skromnego wnętrza. Postawił go na dębowej podłodze, tuż przed kontuarem. - No no, dawno tu gości nie miałem... - Rzekł i o dziwo, cały zanurkował za ladą, szukając i wygrzebując rzeczy. Wyjął pudełko z dwudziestoma, zakurzonymi Safarii balami. - No no, a teraz oddawaj swoje rzeczy, wtedy ino dam Ci te cuda... - Spojrzał na balle. Wcześniej nie dostrzegł na nich kurzu i dopiero teraz go zdmuchnął. Traf chciał, że pył poleciał na trenera - A przepraszam! - Zakrzyknął, a następnie rękawem pośpiesznie wycierał mechanizmy. - Zostawiasz wszystko. Dostajesz balle i ino dam ci jakieś smakołyki dla stworków. Tylko miły bądź i uważaj na jednego. A taki to diabeł tam szaleje, świeżo wyzwolony, problemy może sprawiać, ale serce to ci on ma ze złotka!
Powrót do góry Go down
Dziomek

Dziomek

Male Liczba postów : 1850
Wiek : 102

Dziomek II Empty
PisanieTemat: Re: Dziomek II   Dziomek II Icon_minitimePon Lip 07, 2014 12:01 pm

Gość, który otworzył mi drzwi okazał się być strasznie duży i bardzo groźnie wyglądał, lecz po chwili zauważyłem iż jest to olbrzym o gołębim sercu i już nie było czego się bać. Zgodnie z tym co mówił wielki drwal, oddałem na przechowanie wszystkie swoje pokeballe, a następnie przyjąłem dawno nieużywane safari balle i smakołyki. Tak uzbrojony dałem znać gościowi że jestem gotów na rozpoczęcie podróży po safari. Już zaczynało mi się śpieszyć, bo drwal bardzo mnie zaciekawił informacją o pokemonie o wyjątkowym charakterze, którego mogę spotkać podczas podróży.
Powrót do góry Go down
Morfina

Morfina

Female Liczba postów : 470
Wiek : 30
Skąd : Wolne Miasto - Gdańsk

Dziomek II Empty
PisanieTemat: Re: Dziomek II   Dziomek II Icon_minitimeWto Lip 08, 2014 12:37 am

- No to powodzenia - Otworzył drzwi z drugiej strony. Potężne, zdobione wizerunkami pokemonów (obecnych i przeszłych), wyraźnie wizerunki musiały być strugane na bieżąco i jeszcze dużo miejsca na nie zostało. Po otwarciu drzwi, klepnął go w plecy na swojskie pożegnanie, a zrobił to z taką siłą, że trener szybko znalazł się za drzwiami. Pokazał mu wesołego i okejkowatego kciuka, po czym zamknął drzwi. Dziomek znalazł się na górze, na trawiastym podeście, z którego na dół prowadziła stroma droga - zupełnie jak w grze komputerowej. Widział lasy, jeziora i morze, choć nie mógł ocenić jaki jest do niego dostęp, czy otwarty, czy jak w zatoczce, a to bowiem ciekawe, bo strefa safari wyglądała, jakby była zorganizowana w ogromnym kraterze, mającym teren znacznie poniżej niż standardowo ma się region, dodatkowo na około były szczyty wysokich i zdradzieckich gór, utrudniających drogę kłusownikom. Oprócz właśnie widocznego morza, które wyglądało na jedyną wolną strefę.
Powrót do góry Go down
Dziomek

Dziomek

Male Liczba postów : 1850
Wiek : 102

Dziomek II Empty
PisanieTemat: Re: Dziomek II   Dziomek II Icon_minitimeWto Lip 08, 2014 7:33 pm

Rozmasowałem sobie plecy ciesząc się że wszystkie kości mam całe i na właściwym miejscu. Rozejrzałem się po okolicy i ujrzałem piękne widoki. Dobrze ze nie musiałem decydować gdzie muszę się teraz wybrać, gdyż byłby to bardzo trudny wybór. Ostrożnie ruszyłem w dół schodów. Patrzyłem przy tym uważnie pod nogi i co chwila rozglądałem się za ruchem, który mógłby świadczyć obecności pokemonów.
Powrót do góry Go down
Morfina

Morfina

Female Liczba postów : 470
Wiek : 30
Skąd : Wolne Miasto - Gdańsk

Dziomek II Empty
PisanieTemat: Re: Dziomek II   Dziomek II Icon_minitimeWto Lip 08, 2014 8:18 pm

Dziomek ruszył na dół, ciesząc się wolnością od wyboru. Zszedł prosto w las mieszany, najliczniejszą formację okolicy, gdzie świerki radośnie gawędziły sobie z dębami. Oczywiście ów rozmowa przenosiła się na wietrzny szelest i dalej niosła się po okolicy. Trenerowi zaś przyszło kroczyć ścieżką i podziwiać odcienie mnogiej zieleni. Nawet brąz był przez nią przyćmiony przy pomocy mchu. Nic dziwnego, że młodzieniec tak szybko wypatrzył pierwszego, możliwego do złapania pokemona. Wyraźnie wyróżniał się on na tle, swym gumowym, różowym ciałem. Żwawo pełzło stworzonko pomiędzy drzewami, nucąc sobie radosną piosnkę.
Powrót do góry Go down
Dziomek

Dziomek

Male Liczba postów : 1850
Wiek : 102

Dziomek II Empty
PisanieTemat: Re: Dziomek II   Dziomek II Icon_minitimeWto Lip 08, 2014 9:13 pm

Zatrzymałem sie widząc dziwnego stworka. Przez chwilę zastanawiałem się nad nazwą tego stworka, ale wreszcie mnie olśniło. Potężny drwal odebrał mi prawie wszystko, ale zostawił pokedex. Sięgnąłem do kieszeni i po wyjęciu małego urządzonka otworzyłem klapkę i wcisnąłem przycisk odpowiadający za skanowanie stworków. Pokedex przetwarzał dane, a ja zacząłem gwizdać sobie melodię z Gangnam Style. Zastanawiało mnie czy stworek podchwyci tę melodię.
Powrót do góry Go down
Morfina

Morfina

Female Liczba postów : 470
Wiek : 30
Skąd : Wolne Miasto - Gdańsk

Dziomek II Empty
PisanieTemat: Re: Dziomek II   Dziomek II Icon_minitimeCzw Lip 10, 2014 2:01 pm

POKEDEX napisał:
Zachodnio morski Shellos
Dziomek II 422-w
Numer ewidencyjny: #422
Typ: Dziomek II Water
Wielkość: 0,3 m
Waga: 6,3 kg
Opis: Żyje wzdłuż zbiorników wodnych. Jego ciało zmienia kształt w zależności od siedliska. Obecnie wyróżnia się dwa rodzaje odkryte w regionie Sinnoh - Zachodni i wschodni. UWAGA! Ten pokemon pomimo słodkiego wyglądu nie jest przytulanką. Mocny uścisk powoduje wydzielanie się tajemniczego, fioletowego płynu. Obecnie jest w fazie badań.

W okolicy nie było widać żadnego zbiornika wodnego, Dziomek z pewnością by takowy dostrzegł, lub usłyszałby chociaż szum wody. W okolicy nie widać było też żadnych jagód, ale malec nie przejmował się tym. Kiwał się i wesoło nucił. Nie w sposób było zrozumieć, dlaczego jest właśnie tutaj, z dala od czegoś, co można by było nazwać jego indywidualnym środowiskiem, jego miejscem zamieszkania. Nie mniej dołączył się do nucenia, ale narzucił własną melodię, szybką, skoczną i chwytliwą. Pokemon słysząc gwizdanie, dołączył do melodii, i radosnym chodem pełzł w stronę trenera. Widać, że było to towarzyskie i radosne stworzonko, był również zadbany i wyglądał na bardzo młodego. Możliwe jest, że jest nowym okazem, ale z pewnością nie jest to tajemniczy i wyróżniający się pokemon.
Powrót do góry Go down
Dziomek

Dziomek

Male Liczba postów : 1850
Wiek : 102

Dziomek II Empty
PisanieTemat: Re: Dziomek II   Dziomek II Icon_minitimeCzw Lip 10, 2014 4:53 pm

Uśmiechnąłem się do stworka i podałem mu odrobinę karmy, by spróbował czy jest dobra. Obawiałem się dotknąć go, po tym co wyczytałem w pokedexie, więc karmę położyłem na ziemi. Stworek był ujmujący i uroczy, ale ten pokemon nie należy do grona poków, które chciałbym zabrać ze sobą. Mimo to chciałem mu pomóc, więc zapytałem czy mogę mu w czymś pomóc, bo zmierzam przejść teren safari wzdłuż i wszerz, więc są duże szanse ze znajdę jakieś jeziorko, w którym mógłby zamieszkać, o ile chciałby tego.
Powrót do góry Go down
Morfina

Morfina

Female Liczba postów : 470
Wiek : 30
Skąd : Wolne Miasto - Gdańsk

Dziomek II Empty
PisanieTemat: Re: Dziomek II   Dziomek II Icon_minitimeNie Lip 20, 2014 10:16 am

Ślimaczkowy pokemon skosztował karmy. Była dla niego dobra, ponieważ słodkawa, a on lubił słodycze. Z resztą kto by nie lubił tego słodkiego, rozpływającego się w ustach smaku? Nie przeszkadzało mu zachowanie trenera, a nawet nie zwrócił na nie większej uwagi. Na propozycję wędrówki, przytaknął tylko i ruszył za trenerem, kiwając się i nucąc.

Dziomek kontynuował swoją wędrówkę przez las. Długo nie działo się nic, a słońce dawało się we znaki nawet wśród drzew, które dawały cień. Na szczęście wkrótce odnaleźli niewielki zbiornik wodny, więc trener mógł pożegnać się ze swoim "towarzyszem". Gdy to zrobił, rzucił się na niego rudy stwór, atakując go pseudo lizaniem!
Powrót do góry Go down
Dziomek

Dziomek

Male Liczba postów : 1850
Wiek : 102

Dziomek II Empty
PisanieTemat: Re: Dziomek II   Dziomek II Icon_minitimeNie Lip 20, 2014 6:16 pm

Ostrożnie odpychałem rękami stworka, bo strasznie nie lubię jak coś mnie liże. Minę miałem niezbyt radosną, ale nie chciałem obrazić pokemona, który zapewne nie miał złych intencji.
-Dosyć tych czułości, masz troszkę karmy, powinna być smaczniejsza niż ja.-położyłem odrobinę karmy na ziemi i licząc że pok się nią zajmie, sięgnąłem po pokedex i zeskanowałem zbyt towarzyskiego stworka.
Powrót do góry Go down
Morfina

Morfina

Female Liczba postów : 470
Wiek : 30
Skąd : Wolne Miasto - Gdańsk

Dziomek II Empty
PisanieTemat: Re: Dziomek II   Dziomek II Icon_minitimeSro Wrz 10, 2014 5:49 pm

Dziomek delikatnie, aczkolwiek zdecydowanym ruchem rąk, odepchnął od siebie nikły ciężar rudego futra. Trener był mało zadowolony, nowy przybysz również na takiego nie wyglądał. Swe futrzaste brwi miał ściągnięte, wykrzywione tak, że jego mordka przybierała w całokształcie we wrogi grymas. Jednakże język z lizania, który wystawał mu z mordki, niszczył cały efekt, przez co lisek wyglądał bardziej śmiesznie, niż groźnie.
Stwór przeniósł wzrok na karmę. Wyraz się nie zmienił, bowiem intensywnie myślał co tu zrobić. Jeszcze nikt nie zareagował w ten sposób. Przeważnie ludzie uciekali, bali się, byli zbyt podekscytowani i czujni, niektórzy walczyli. A tu, ot odepchnięcie, nawet nie nagłe i jeszcze karmą chce przekupić. I jak tu być złym?

Pokedex napisał:
Fennekin
//z powodu słabego internetu nie jestem w stanie skutecznie i dostatecznie szybko wyszukać o nim danych, ale jest to raczej znany pokemon. //

Stwór kapryśnie prychnął na pokedex. Wygiął swoje dostojne, drobne ciałko w łuk i nastroszył sierść, wciąż nie wyglądając groźnie, ale przypominając miotełkę do kurzu. Pokemon zły z natury nie był, ale jakoś uparcie chciał za takiego uchodzić.
Powrót do góry Go down
Dziomek

Dziomek

Male Liczba postów : 1850
Wiek : 102

Dziomek II Empty
PisanieTemat: Re: Dziomek II   Dziomek II Icon_minitimeSro Wrz 10, 2014 5:58 pm

Rudy stworek wyraźnie coś chciał mi przekazać. Przez chwile wydawało mi się że może chorować na wściekliznę, ale przypomniało mi się że na terenie safari dbają o pokemony i wszystkie powinny być zdrowe.
-Ale ty jesteś zabawny, aż miło na ciebie popatrzeć.-uśmiechnąłem się do stworka. Po czym zerwałem jakiegoś długiego badyla i zacząłem nim zataczać kółka na trawie.-Chcesz się pobawić mały? Nie zrobię ci krzywdy, chyba że mnie dziabniesz, ale tego szczerze ci nie radzę.
Powrót do góry Go down
Sin Cara
Admin
Sin Cara

Male Liczba postów : 1389
Wiek : 29

Dziomek II Empty
PisanieTemat: Re: Dziomek II   Dziomek II Icon_minitimeSob Paź 11, 2014 8:44 pm

Fennekin wesoło zamerdał ogonem na pytanie o to czy by się z tobą pobawił. Wysunął język i zaczął sobie sapać wesoło. Czekał jednak zapewne na jakąś weselszą i ciekawszą rozrywkę ponieważ badyl, którym zataczałeś kółka na trawie jakoś go w ogóle nie interesował. Przysiadł więc i oczekiwał na twój ruch.
Powrót do góry Go down
Dziomek

Dziomek

Male Liczba postów : 1850
Wiek : 102

Dziomek II Empty
PisanieTemat: Re: Dziomek II   Dziomek II Icon_minitimeWto Paź 14, 2014 12:52 pm

Patyczek nie interesował liska, więc wymyśliłem coś, za czym koty uwielbiały ganiać. Miałem nadzieję że pokelisek tez polubi tą zabawę. Kucnąłem, wyjąłem z plecaka safariballa i poturlałem go po ścieżce, licząc że lisek będzie chciał się nim pobawić.
Powrót do góry Go down
Sin Cara
Admin
Sin Cara

Male Liczba postów : 1389
Wiek : 29

Dziomek II Empty
PisanieTemat: Re: Dziomek II   Dziomek II Icon_minitimeSro Paź 15, 2014 6:32 pm

Choć Fennekin był bardziej z psowatych to jednak taka zabawa mu się podobała. Odbijam ballem do Ciebie, a ty do niego. On do Ciebie, a ty do niego i tak w kółko. Wreszcie nadszedł taki moment, że przy odbijaniu uruchomił system pochłaniania poek stworów do środka i hop... już znalazł się w środku. Ball się troszkę pogibał, ale wreszcie udało mu się uspokoić i ty sobie złapałeś takiego pokemona na terenie Saffari!
Powrót do góry Go down
Dziomek

Dziomek

Male Liczba postów : 1850
Wiek : 102

Dziomek II Empty
PisanieTemat: Re: Dziomek II   Dziomek II Icon_minitimeCzw Paź 16, 2014 8:50 pm

No i pierwszy pok siedzi w safariballu. Ucieszyłem się z tego powodu, ponieważ byłem już pewien, że nie wyjdę stąd bez żadnego stworka. Chwilę postałem by ochłonąć z pozytywnych emocji, po czym ruszyłem dalej ścieżką, rozglądając się za oznakami pobytu w okolicy innych pokemonów.
Powrót do góry Go down
Sin Cara
Admin
Sin Cara

Male Liczba postów : 1389
Wiek : 29

Dziomek II Empty
PisanieTemat: Re: Dziomek II   Dziomek II Icon_minitimeNie Paź 19, 2014 6:32 pm

No i ruszyłeś sobie dalej spokojnie dróżką prowadząca przez Strefę Saffari. Tak sobie chodziłeś i chodziłeś i tak dość długo niczego nie udało Ci się spotkać. W końcu jednak znalazłeś drzewo. Jedno jedyne drzewo wokół póki co tylko trawa. Słyszałeś jak coś na tym drzewie szeleści sobie liśćmi z korony tegoż właśnie drzewa.
Powrót do góry Go down
Dziomek

Dziomek

Male Liczba postów : 1850
Wiek : 102

Dziomek II Empty
PisanieTemat: Re: Dziomek II   Dziomek II Icon_minitimePon Paź 20, 2014 4:50 am

Drzewo na łące mnie zaintrygowało, więc ostrożnie podszedłem bliżej niego. Usłyszałem szelest. Ni chciałem spłoszyć istoty, która mogła wydawać ten szelest, więc po cichu zakradłem się bliżej i skanowałem koronę drzewa pokedexem.
Powrót do góry Go down
Sin Cara
Admin
Sin Cara

Male Liczba postów : 1389
Wiek : 29

Dziomek II Empty
PisanieTemat: Re: Dziomek II   Dziomek II Icon_minitimePon Paź 20, 2014 7:22 pm

Zbliżyłeś się pod tajemnicze drzewo i już po chwili udało Ci się potajemnie zeskanować pokemona, który właśnie przesiadywał sobie na tej roślinie. Jak się okazało tym pokemonem był poke ptak. Pokedex mówiąc informacje o nim na głos przestraszył go.

Fletchling. Pokemon i typie normal/lot. Ewoluuje w Fletchindera czy jakoś tak. Często widywany w Kalos.
Powrót do góry Go down
Dziomek

Dziomek

Male Liczba postów : 1850
Wiek : 102

Dziomek II Empty
PisanieTemat: Re: Dziomek II   Dziomek II Icon_minitimePon Paź 20, 2014 7:33 pm

Nie chciałem więcej niepokoić pokemona, więc poszedłem dalej cicho nucąc muzyczkę z filmu "Jak rozpętałem II wojnę światową". Przy okazji oczywiście dokładnie się rozglądałem za kolejnym żyjącym tu pokemonem.
Powrót do góry Go down
Sin Cara
Admin
Sin Cara

Male Liczba postów : 1389
Wiek : 29

Dziomek II Empty
PisanieTemat: Re: Dziomek II   Dziomek II Icon_minitimePon Paź 20, 2014 7:51 pm

A więc zostawiłeś poke ptaka i ruszyłeś dalej w spokoju. No może nie do końca, bo nuciłeś sobie piosenkę. Ta widocznie zainteresowała pewnego rogatego pokemona, który pasł się niedaleko. Teraz powoli zbliża się do Ciebie, ale cały czas w drodze żuje sobie trawę swoim pyskiem.
Powrót do góry Go down
Dziomek

Dziomek

Male Liczba postów : 1850
Wiek : 102

Dziomek II Empty
PisanieTemat: Re: Dziomek II   Dziomek II Icon_minitimeWto Paź 21, 2014 4:53 am

Pokemon, który zbliżał się w moim kierunku wyglądał na dosyć ciekawego. Obawiałem się czy stwór ma dobry wzrok, więc położyłem odrobinę pokekarmy na ziemi i cofnąłem się o kilka kroków. Liczyłem że posmakuje mu karma, albo przynajmniej chwilowo się nią zajmie, a ja będę mógł go przeskanować pokedexem.
Powrót do góry Go down
Sponsored content




Dziomek II Empty
PisanieTemat: Re: Dziomek II   Dziomek II Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 

Dziomek II

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Dziomek
» Dziomek
» Dziomek
» Dziomek
» Dziomek

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
PokemonEternal :: Archiwum :: Archiwum :: Eternal vol 1.0 :: Safari-