PokemonEternal
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesRejestracjaZaloguj

Share
 

 Opowiadanie Granum odc.3

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Sin Cara
Admin
Sin Cara

Male Liczba postów : 1389
Wiek : 29

Opowiadanie Granum odc.3 Empty
PisanieTemat: Opowiadanie Granum odc.3   Opowiadanie Granum odc.3 Icon_minitimeNie Gru 21, 2014 10:38 am

Caroline wracała do swojego mieszkania. W samochodzie zamiast pudła z uczelni miała już pokeball i otrzymanym pokemonem. Program wybrał dla niej, według algorytmu najlepszego towarzysza do podróżowania. Był to Koffing – toksyczna kula, która lewituje nad ziemią. Na razie dziewczyna nie mogła się odnieść do tego czy to tak naprawdę trafny wybór. Marzyła jedynie o długiej gorącej kąpieli i zapomnieniu o złych chwilach z poranka. Powili zbliżała się do osiedla bloków, na którym mieszkała. Zaparkowała swój samochód jak najbliżej klatki i miała nadzieję na koniec problemów.
Wysiadła z pojazdu i zabrała wszystkie graty. Nie miała ochoty wracać później po nie. W końcu w mieszkaniu czekała na nią butelka dobrego wina. Miało być na inną okazję, jednak teraz bardziej się przyda. Kiedy zbliżała się do klatki zauważyła jak w jej stronę biegnie jej sąsiadka z piętra.
- Panno Carolino! Straszna rzecz! – kobieta już ze znacznej odległości krzyczała
- Pani Smith, co takiego się stało?
- No tragedia! Prawdziwa tragedia! Ktoś włamał się do pani
mieszkania! Usłyszałam tylko jak coś się tłucze za ścianą. Nie widziałam, że wracałaś i od razu zadzwoniłam po policję. Właśnie są na górze.
Caroline podniosło się ciśnienie krwi. Była całkowicie rozstrojona. A przynajmniej takie wrażenie sprawiała. Czym prędzej ruszyła z sąsiadką i zmierzała do mieszkania. To co ujrzała po przekroczeniu progu zaskoczyło ją. W środku wszystkie rzeczy z półek wylądowały na ziemi. Dokumenty, szkoło, ubrania. Dosłownie wszystko leżało bezładnie na podłodze. Kobieta odłożyła niesione przez siebie pudło w progu i weszła dalej. Kuchnia przypominała istne pobojowisko, a winno które chciała dziś wypić rozlane było na blacie. Wtedy podszedł do niej policjant, który zajmował się sprawą.
- Witam. Sierżant Forbes. Zajmuję się tym włamaniem. Czy ma pani jakiś wrogów?
- Wrogów? To raczej ja powinnam być tym kto powoduje włamania. Zostałam zwolniona dziś. Chociaż pewnie nie powinnam tego mówić.
- Teraz daje pani nam motyw, gdy coś się stanie byłemu szefowi. Rozumiem, że jeszcze nie rozejrzała się pani po mieszkaniu. Może jednak jest co potencjalny złodziej chciał ukraść?

- Raczej nie. Żadnych cennych rzeczy nie trzymałam w mieszkaniu. A to co ma największą wartość zawsze mam przy sobie. Jest do dysk przenośny, na którym mam wszystkie dane z moich badań. Może to one były celem tego zajścia.
- Nie mogę tego wykluczyć. Jednak na razie nie będzie pani mogła zostać w mieszkaniu. Trzeba znaleźć inne zastępcze miejsce pobytu.
- Proszę się o to nie martwić. Poradzę sobie.

Caroline pozostawiła wszystko w mieszkaniu. Tak jakby straciło dla niej to jakąkolwiek wartość. Wychodząc sięgnęła jedynie po otrzymany pokeball. Nie było sensu, by mały pokemon tracił przez to cokolwiek.
Po wyjściu z budynku dziewczyna usiadła na jednej z ławek. Skierowała się w stronę zachodzącego słońca i chciała skąpać się w bladnących strumieniach gwiazdy. Uśmiechnęła się szeroko i na chwilę odpłynęła. Było to dla niej najprzyjemniejsza chwila w całym dniu. Nagle usłyszała jak między krzewami przebiega jakieś małe stworzenie. Ocknęła się i zawołała je. Spod gałęzi wyszła mała fioletowa myszka. Miała na sobie przyczepione coś na wzór kamerki. Stworzenie wskoczyło w ramiona kobiety i zaczęło się łasić.
- Moja mała przyjaciółko. Jak poszło ci zadanie?
Myszka wesoło zapiszczała. Wtedy otrzymała kilka ziarenek do schrupania. Z uśmiechem pałaszowała posiłek i nie zamierzała schodzić z kolan swojej trenerki. Caroline zwinnym ruchem zdjęła małą kamerkę i wyjęła z niej kartę pamięci. Po czym przełożyła ją do swojego telefonu i odpaliła dane, które Rattata zebrała na swojej misji. Dziewczyna przeglądała nagrania i jej uśmiech coraz mocniej przedzierał się przez maskę zasmuconej dziewczyny, które straciła pracę i mieszkanie na jakiś czas. Zadzwonił do niej telefon. Odebrała.
- Witaj. Możesz być spokojny. Wszystko idzie zgodnie z planem. Jesteś w mieszkaniu? Chętnie podzielę się nowinami, które zebrałam. Do zobaczenia!
Caroline wstała, a za nią podreptała mała pociecha. Dostojnym krokiem, jak na nią przystało ruszyła w miasto. Pozostawiła za sobą wszystko co wiązało ją z tym miejscem. Nawet klucze do mieszkania leżały teraz na ławce, z której odeszła. Słońce całkowicie schowało się za wysokimi budynkami. Powili miasto zamierało na noc.
Powrót do góry Go down
Dziomek

Dziomek

Male Liczba postów : 1850
Wiek : 102

Opowiadanie Granum odc.3 Empty
PisanieTemat: Re: Opowiadanie Granum odc.3   Opowiadanie Granum odc.3 Icon_minitimeSro Gru 24, 2014 10:32 am

Zaczyna robić się tajemniczo. Nie spodziewałem się że główna bohaterka coś knuje.
Powrót do góry Go down
Morfina

Morfina

Female Liczba postów : 470
Wiek : 30
Skąd : Wolne Miasto - Gdańsk

Opowiadanie Granum odc.3 Empty
PisanieTemat: Re: Opowiadanie Granum odc.3   Opowiadanie Granum odc.3 Icon_minitimeNie Sty 04, 2015 1:08 pm

Koffing taki pocieszny pokemon, aż dziw, że do niej pasuje Very Happy Ale charaktery są różne.
No ciekawe i przyzwoite opowiadanie, tylko jakoś je nie po kolei czytam. Od końca do początku :I Więc mam spojlery XD
Powrót do góry Go down
Castiel

Castiel

Male Liczba postów : 715
Wiek : 32

Opowiadanie Granum odc.3 Empty
PisanieTemat: Re: Opowiadanie Granum odc.3   Opowiadanie Granum odc.3 Icon_minitimeNie Sty 04, 2015 1:40 pm

No wiesz ... nie bez powody przy tytułach są numerki. Taka wskazówka jak czytać xD
Powrót do góry Go down
Morfina

Morfina

Female Liczba postów : 470
Wiek : 30
Skąd : Wolne Miasto - Gdańsk

Opowiadanie Granum odc.3 Empty
PisanieTemat: Re: Opowiadanie Granum odc.3   Opowiadanie Granum odc.3 Icon_minitimeNie Sty 04, 2015 2:21 pm

Aj tam, stara już jestem, niedowidzę, a to takie maciupkie Panie autorze! Very Happy
Powrót do góry Go down
Sponsored content




Opowiadanie Granum odc.3 Empty
PisanieTemat: Re: Opowiadanie Granum odc.3   Opowiadanie Granum odc.3 Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 

Opowiadanie Granum odc.3

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Opowiadanie "Uczeń" cz.2
» Opowiadanie Granum odc.2
» Opowiadanie Granum odc.4
» Opowiadanie Pokemon
» Opowiadanie "Uczeń" cz.1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
PokemonEternal :: Dodatki :: Gazetka :: Wydane Numery :: Numer 3 - Świąteczne Wydanie-